Společnost Panter s.r.o. dováží a výhradně zastupuje od r. 1992 profesionální a spotřební zvukovou techniku Sennheiser a Neumann, postupně převzala zastoupení dalších významných značek v tomto oboru. Zabývá se převážně velkoobchodní činností. Dlouholeté zkušenosti využívá v návrzích zvukových instalací a systémů a zajišťuje vlastní servis dovážených výrobků.


 Od soboty 13. května je přístupná výstava Nesmrtelná skupina Pink Floyd a její smrtelné ostatky v prostorách Victoria and Albert Museum v Londýně. Tato významná výstava je uspořádána k 50. výročí prvního alba kapely, The Piper at the Gates of Dawn, a debutového singlu Arnold Layne. Výstava je podporována Michalem Cohlem a Iconic Entertainment Studios.
 Nesmrtelná skupina Pink Floyd a její smrtelné ostatky, výstava (probíhající od 13. května do 1. října 2017) byla původně koncipovaná panem Storm Thorgersonem a dokončená Aubrey ‚Po‘ Powellem, který pracoval pod osobním dohledem Nicka Masona, je nádhernou audio-vizuální cestou po padesáti letech vývoje a života jedné z nejznámějších světových rockových skupin. Jde o autorizovaný exkluzivní pohled do světa Pink Floyd. Obsahuje mnoho dříve nezveřejněných objektů shromážděných v průběhu historie kapely. Výstava začíná dodávkou značky Bedford v nadživotní velikosti, dodávkou, která vozila Pink Floyd z koncertu na koncert v polovině šedesátých let.
Rozsáhlá expozice snímků a živých vystoupení Pink Floyd je ohraničena několika interaktivními instalacemi rozměrů „od podlahy ke stropu“. Z mohutných originálních dekorací představení „The Wall", z původního turné Pink Floyd v letech 1980 až 81 i s obřím nafukovacím učitelem, který trčí přes „Zeď" až do klenutého stropu. Vizuální triky vytvářejí nejen elektrárnu Battersea s tyčícími se komíny, což je londýnský orientační bod zobrazený na obalu alba Pink Floyd „Animals" ale také černý prostor s holografickým obrazem "The Dark Side of the Moon“ s motivem slavného hranolu. Výstava spojuje mnoho jedinečných artefaktů, které ilustrují provázání skupiny Pink Floyd s hudbou, uměním, designem, technologií a obdivuhodným výkonem v každé fázi jejich kariéry a osobního života. Jedním z neodmyslitelných exponátů je kniha trestů a hůl k jejich vykonání z County High School For Boys v Cambridge, kde koncem padesátých let kytarista a zpěvák Pink Floyd Syd Barrett společně s basovým kytaristou, zpěvákem a skladatelem Rogerem Watersem chodili do školy.
Waters studoval na počátku 60. let architekturu na Regent Street Polytechnice v Londýně spolu s dalšími spoluzakladateli, bubeníkem Nickem Masonem a hráčem na klávesy/zpěvákem Richardem Wrightem. Vystaveny jsou i technické kresby Waterse a Masona, které později ovlivnily dokonalost provedení tvůrčích nápadů skupiny.
Výstava Nesmrtelná skupina Pink Floyd a její smrtelné ostatky nabízí vzácný pohled do pracovních metod kapely a základy jejich přechodu z psychedelické popové skupiny roku 1960 na mimořádně úspěšnou mega skupinu 70 a 80 let. Patří mezi ně dopis ze srpna 1967, kdy BBC žádá agenta Pink Floyd o vysvětlení proč Syd Barrett opustil studio při nahrávání pořadu. Mezi vzácné artefakty patří i ručně psané texty Rogera Waterse k písni Wish You Were Here a Have a Cigar.
Výstava také nabízí bohatý přehled o nástrojích a další technice kapely. Je zde několik kytar Davida Gilmoura, včetně jeho slavné Black Strat (Fender Stratocaster). Jsou vystaveny spolu s Mini Moog syntezátorem Richarda Wrighta, efektovými pedály, ručně malovanými bubny a dalšími relikviemi. Promítání filmových rozhovorů s členy kapely vysvětlují, jak bylo toto zařízení použito k vytvoření průkopnického a experimentálního zvuku Pink Floyd na albech, jako jsou "The Dark Side of the Moon", "Wish You Were Here" a "The Wall".Exponáty zahrnují více než 6 metrovou „kovovou hlavu" z obálky 1994 "The Division Bell", nafukovací TV a ledničku, které se používaly na turné Pink Floyd 1977 „In The Flesh"; „Žárovkový oblek" zobrazený na albu „Delicate Sound Of Thunder" z roku 1988 a model britského vojáka v životní velikosti známý z alba The Final Cut z roku 1983.
Výstava je průběžně doprovázena hudbou a hlasy minulých a současných členů Pink Floyd, včetně Davida Gilmoura, Nicka Masona, Rogera Waterse a Richarda Wrighta vysvětlujících své zkušenosti a hudební experimentování se zvukem. Pro tyto speciální efekty je použit systém Sennheiser GuidePORT, který zaručuje reprodukci odpovídajících skladeb nebo hlasů v právě navštíveném místě výstavy. (Stejný systém byl a je využíván také ZDE.) Akustický vjem je doplněn špičkovou technologií AMBEO 3D, také od společnosti Sennheiser.
Každá zóna je označena telefonní schránkou, kterou navrhl Giles Gilbert Scott, který byl také architektem elektrárny Battersea.
Pink Floyd zůstává jednou z nejúspěšnějších rockových kapel na světě. Od svého založení v roce 1967 se jejich zvuk vyvíjel a mnohokrát změnil, ale jejich schopnost komunikovat s publikem a oslovovat širší svět zůstávala vždy ohromující.
  • Vstupné je 20 liber (pondělí až pátek), 24 liber (sobota - neděle), doporučujeme předběžnou rezervaci.  
V & A je přední světové muzeum umění, designu a výkonu se sbírkami bezkonkurenčními v jejich rozsahu a rozmanitosti. Bylo zavedeno, aby umělecká díla byla k dispozici všem a inspirovala britské designéry a výrobce. V současné době se kolekce V & A, která pokrývají více než 5000 let lidské tvořivosti v prakticky každém médiu a z mnoha částí světa, nadále intrikují, inspirují a informují.   https://www.vam.ac.uk/
 


 
 

Přenosový vůz HD picturesound

 

Volná místa u nás

 
 Sennheiser electronic GmbH & Co. KG, jeden z největších světových výrobců profesionální a spotřební zvukové techniky byl založen v červnu 1945 jako podnik na výrobu mikrofonů a sluchátek. V roce 1957 vyvinul první bezdrátový mikrofon na světě, který byl uveden pod názvem "mikroport", dnes je firma největším výrobcem bezdrátových mikrofonů na světě. Kromě toho vyrábí konferenční a průvodcovské systémy, letecká sluchátka a headsety k PC i pro callcentra.

Sennheiser

Georg Neumann GmbH je výrobcem světoznámých kondenzátorových mikrofonů - velkomembránových, miniaturních modulárních i špičkových zpěvových. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Mikrofonní hlavy Neumann se také používají u nejlepších bezdrátových mikrofonů Sennheiser. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Neumann

Tradice společnosti Yamaha Corporation sahá až do roku 1887. Firma se v současnosti řadí mezi největší světové výrobce audio / video produktů a hudebních nástrojů. Výrobky a služby Yamaha jsou uznávány po celém světě pro svou vynikající kvalitu, konstrukci, technologie i řemeslné zpracování.

Yamaha

Quadral

König & Meyer GmbH & Co. KG více než 50 let dodává po celém světě jedny z nejkvalitnějších produktů pro muzikanty - mikrofonní stojany, notové pulty, stojany na hudební nástroje, stojany na reproduktory, světla i plazmy, lampičky a veškeré příslučenství. Většina produktů je vyráběna s naprostou přesností pomocí laserových zařízení, což zaručuje vysokou kvalitu a vynikající úpravu použitých materiálů.

König & Meyer

Firma Rycote Ltd. vyrábí příslušenství k mikrofonům a kompletní systémy větrných ochran mikrofonů jako jsou Zeppeliny, Softie, antivibrační držáky, kamerové držáky a adaptéry nebo mikrofonní tyče. Produkty Rycote jsou určeny pro profesionální i amatérské mikrofony a vestavěné mikrofony camcorderů.

Rycote

Německá firma Ambient Recording je výrobcem velmi kvalitních mikrofonních tyčí, filmových bezdrátových klapek a profesionálního kamerového příslušenství. Všechny výrobky firmy Ambient Recording se vyznačují výborným poměrem mezi cenou a kvalitou a právem tvoří podstatnou část vybavení většiny profesionálních  televizních či filmových produkcí.

Ambient Recording

Fohhn Audio AG je německý výrobce ozvučovacích reprosoustav - přenosných reproduktorů nejvyšší kvality pro tiskové konference nebo ozvučení velkých objektů jako jsou letiště, výstavní haly a fotbalové stadiony. Dále vyrábí elegantní 100V reproduktory, PA sestavy s pasivními i aktivními subwoofery s digitálními zesilovači včetně digitálního procesingu a řadu luxusních řečnických pultů ADESSO.

Fohhn

Sound Devices

Sound Devices

Nagra Kuldeski SA je jedním z nejslavnějších jmen v oblasti záznamu zvuku. Firmu založil v roce 1952 ve Švýcarsku polský inženýr Kudelski a brzy vytvořil nejslavnější reportážní magnetofony všech dob. Legendární typy NAGRA III a NAGRA IV nebyly co do spolehlivosti, kvality záznamu a přesnosti provedení nikdy překonány. Nagra byl také jediný magnetofon, který hrál na palubě vesmírné lodi Apollo na Měsíci. Později se firma zaměřila na digitální kódování televizního satelitního vysílání NAGRAVISION. Dodnes vyrábí také přístroje pro záznam zvuku, dnes již samozřejmě v digitálním provedení, ale stále s pověstnou švýcarskou kvalitou pod tradiční značkou NAGRA AUDIO.

Nagra

Audio Developments Ltd. vyrábí vysoce kvalitní profesionální mixážní pulty a je specialistou na přenosné pulty studiové, exteriové, ENG a pulty pro spolupráci s laptopem. Tyto pulty se často používají v televizním a filmovém průmyslu pro svoje kompaktní rozměry, špičkovou kvalitu zvuku a možnost napájení z baterií i externího zdroje.

Audio Developments

Schulze-Brakel Schaumstoffverarbeitungs GmbH je největším výrobcem mikrofonních molitanových větrných ochran s potiskem (loga) a plastových identifikátorů na mikrofony s potiskem (loga) určených na profesionální nasazení.

Schulze - Brakel

TritonAudio

VDB Audio

V roce 2012 firma Panter spol. s r.o. navázala spolupráci se společností AETA. AETA Audio Systems je francouzským průkopníkem a výrobcem na poli přenosných audio rekordérů, mixážních pultů a dále i sofistikovaných audio kodeků optimalizovaných pro celou řadu médií a přenosových infrastruktur. V současné době se firma Panter zaměřuje zvláště na prvně zmiňovaný segment – přenosné audio rekordéry a mixážní pulty.

AETA

 
 
X 320 e965 EM 2050 EM 3732 Momentum MKH 8000 SK 5212
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish ⇄ AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
Detect language » Czech
 
 
 
 
 
© PANTER s.r.o. 2018 | Všechna práva vyhrazena | All rights reserved
Připoj se na:  Sennheiser Czech Republic & Slovakia   Sennheiser.cz Youtube